Skip links

Kolacja w ciemno z historiami miłosnymi.

Kolacja z opowieścią dla wszystkich. Nieważne czy jesteś singlem, singielką,  w parze, w trójkącie czy preferujesz dowolny inny kształt relacji towarzyskich. Łączy nas miłość do Gdańska i do dobrych opowieści. A te będą przednie ale nie tylko one bo przednie będę również dania, które przygotuje dla Ciebie Arkadiusz Onasch właściciel restauracji Winne Grono i twórca Gdańskiej Wytwórni Historycznych Smaków. Całość potrwa 2 godziny i w tym czasie  na przemian doświadczysz kawałek historii miasta z perspektywy zakochanych i kawałek historii na talerzu. Cofniemy się w czasie 400 lat i dotkniemy dylematów ówczesnych zakochanych.

Jeśli twoja ukochana jest przyrzeczona synowi burmistrza to co zrobisz? Narazisz ją na klątwę rodziny? A jeśli biskup, twój przełożony pisze do ciebie list z zapytaniem dlaczego mieszka pod jednym dachem z mężatką to co odpiszesz? Natura ludzka się nie zmienia i 400 lat temu droga do „i żyli długo i szczęśliwie…” nie zawsze była łatwa. Ba nawet czasami trudniejsza niż dzisiaj, bo 400 lat temu nie tak łatwo było ożenić się lub wyjść za mąż z miłości. I o takich przypadkach dowiesz się na spacerze. O trudnych przykładach miłości pod górkę. Będą ucieczki i porwania. Sprawy sadowe, rozstania i powroty. Będę mówił i pokazywał slajdy o zwyczajach i prawach weselnych, czyli w co ubierała się panna młoda, jakie dostawała prezenty? Jak wyglądała ceremonia zaślubin, ile talerzy mogło być na stole. O czym nie należało śpiewać w czasie wesela i w jaki sposób mieszczanie obchodzili zakazy..

A to wszystko w czasie “kolacji w ciemno”. W naszej wersji będzie odrobina nastrojowego światła świec ale menu zostanie tajemnicą.  Spróbujesz dań, których wygląd i smak będzie dla Ciebie zagadką. Wierz mi, że nie będzie łatwo zgadnąć co jesz. Pewność możesz mieć co do jednego – że będzie wyśmienicie smakować.

Plan spotkania:

1. Anka Mandt i Jan Rike – do czego jest zdolna zakochana panna?
2. Maurycy Ferber i Anna Pileman – czy da się zdobyć kobietę w sądzie?
3. Barbara Rosenberg i Jakub Fluelin – czy Rada Miasta może nie uznać nakazu króla?
4. Kopernik i Anna Schilling – czy kanonik może mieszkać z mężatką?
5. Zachariasz Zappio – co się dzieje kiedy dziewczyna daje młodzieńcowi kwiaty?
6. Prezentacja multimedialna zwyczajów i praw weselnych sprzed 400 lat.
7. Menu kolacji – niespodzianka

Informacje:

Koszt:
170 zł/os. Płatne przelewem przed spacerem.
Gotówka na miejscu 200 zł

W cenę wliczona jest kolacja. Przystawka, danie główne i deser.  Przy zapisie w formularzu, jeśli chcesz zapisać więcej niż 1 osobę to wystarczy jak w rubryce imię i nazwisko podasz ile osób w sumie będzie: np. Jan Kowalski (3 osoby). Jeśli masz karnet na spacery to dopłacasz tylko za kolację (135) zł.

Zbiórka: Restauracja Winne Grono ul. Kopernika 17a

TERMIN:

11.02.2024 godz. 17.00 – 19.00

Co musisz zrobić żeby wziąć udział?

  1. Zapisz się i opłać udział na wybrany dzień i godzinę. Koszt kolacji to 170 zł/os.
  2. Widzimy się 5 min przed rozpoczęciem w miejscu zbiórki
  3. Nie zapomnij o dobrym humorze.
Regulamin spaceru

Zapis na spacer:

    Wybierz termin*

    LISTA WSZYSTKICH SPACERÓW
    Return to top of page