Skip links

O Mnie

Nazywam się Krzysztof Kowalczyk i opowiadam historie.

Historia to mój sposób komunikacji w marketingu i sprzedaży. Piszę i oprowadzam, także po miejscach w Gdańsku, które mnie fascynują. Pomagam firmom, miastom, przestać się chwalić i zacząć opowiadać historie.  Robię to bo wiem, że dobra opowieść buduje zaufanie, pozwala lepiej rozumieć produkt i zmienia słuchacza w klienta.

Obszary, w których działam to:

  • strategia marketingowa oparta na storytellingu
  • planowanie kampanii reklamowych
  • budowanie narracji marketingowej
  • szkolenia handlowe
  • storytelling na żywo, czyli oprowadzanie po Gdańsku i jego opowieściach

Sprzedażą i marketingiem zajmuję się od 20 lat.

Zaczynałem jako przedstawiciel handlowy dla firm z branży FMCG. Do dziś pamiętam emocje, kiedy odbierałem moje pierwsze służbowe cinquecento, które dostałem pracując w Gillette.

Kilka lat później tworzyłem od zera dział handlowy dla   firmy Dakar z branży opakowaniowej. Zarządzałem nim 10 lat i najwięcej frajdy sprawiało mi wytyczanie nowych ścieżek w marketingu i sprzedaży.
Mam kilkuletnie doświadczenie współpracy jako trener sprzedaży w amerykańskiej firmie szkoleniowej Sandler Training, dla której prowadziłem szkolenia handlowe wg metody Sandler Salling System i szkolenia dla menedżerów sprzedaży wg metody Sandler Managment Solutions.

W tak zwanym międzyczasie prowadzę od 10 lat własną firmę marketingowo – szkoleniową ACTIVE DAYS.PL, w której pomagam tworzyć marketing i sprzedaż przez storytelling 360°. W wolnym czasie głównie w wakacje prowadzę spacery po Gdańsku i moich ulubionych dzielnicach: Biskupiej Górce i Dolnym Mieście, opowiadając o ich tajemnicach.

Pomagam tworzyć opowieści, jako element narracji marketingowej i sprzedażowej. Szkolę handlowców wg autorskiej metody Aktywnej Sprzedaży, która czerpie garściami z opowieści.

Współpracuję z Fundacją Marka Kamińskiego prowadząc warsztaty rozwoju osobistego metodą Biegun. Jestem absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku zarządzanie i marketing. Ukończyłem Akademię Coachingu Biznesowego wg standardów ICF organizowaną przez Agencję Rozwoju Pomorza w Gdańsku.

Kontakt do Mnie

Kowalczyk

Krzysztof Kowalczyk

Właściciel
Return to top of page