Skip links

Tajemnice Gdańska – alternatywny spacer po miejscach niezwykłych.

Jeśli widziałeś/widziałaś już Neptuna, Długi Targ i inne gdańskie hity to pora na Gdańsk nieoczywisty. Zabiorę Cię w podróż do mojego osobistego tajemniczego miasta. Pokażę Ci miasto na spacerach tematycznych po miejscach, w których pełno  ukrytych zakamarków, niewyjaśnionych zagadek i opowieści, które Cię zachwycą.
To nie będzie wykład historyczny pełen dat, niezrozumiałych nazw i nazwisk ludzi których nie znasz. To będzie historia Gdańska opowiedziana przygodami ludzi nietuzinkowych.
Zabiorę Cię w miejsca gdzie historia, tajemnica, przygoda i wyjątkowi ludzie, mieszają się jak przyprawy w dobrym sosie.  Po to, żebyś mogła/mógł dotknąć, powąchać i posmakować miasto w swój własny wyjątkowy sposób.

Wybierz swój spacer:

ZAPISZ SIĘ NA SPACER

Śladami Goldwassera i Machandla.

Goldwasser i Machandel satre gdańskie alkohole. Pierwszy słynny na całą Europę, drugi nazywany gdańskim napojem narodowym. Co je łączy? Oba produkowane przez mennonitów.

 

ZAPISZ SIĘ NA SPACER
ZAPISZ SIĘ NA SPACER

Historie miłosne – sezon 2.

Czy warto czekać na ukochanego? Jeśli tak to ile? Rok, pięć lat a może dziesięć? Czy prosić o rękę panny wyższego stanu, ryzykując wstyd odrzucenia przez jej rodzinę? Jak 400 lat temu wyglądało wesele? Dostaniesz relację z pierwszej ręki.

Termin: 16.04.2023

ZAPISZ SIĘ NA SPACER
ZAPISZ SIĘ NA SPACER

Biskupia Górka.

Kim byli mennonici i dlaczego turyści przyjeżdżają oglądać cuda jakie zostawili? Niedostępne schronisko im Paula Beneke i jego zuchwały czyn, który przyniósł dla Gdańska największy skarb. Gdzie odbywały się bale przewrotne i kto na nich bywał?

Termin: 26.04.2023

ZAPISZ SIĘ NA SPACER
ZAPISZ SIĘ NA SPACER

Jak zostać kupcem i nie zbankrutować?

Czy zdasz egzamin kupiecki z 1598? Przyjdź na spacer i sprawdź czy dzisiejsza wiedza i technologia pozwolą Ci rozwiązać zadanie sprzed 400 lat? I dowiedz się jaka droga prowadziła do bogactwa.

ZAPISZ SIĘ NA SPACER
ZAPISZ SIĘ NA SPACER

Adam Wybe genialny wynlazca.

Człowiek który skonstruował pierwszą w Europie kolej linową, której zadaniem był transport ziemi z piaskowni na Biskupiej Górce do bastionu Starego Przedmieścia. A to tylko jedno z jego wielu niezwykłych dzieł.

ZAPISZ SIĘ NA SPACER
ZAPISZ SIĘ NA SPACER

Historie miłosne – sezon 1.

A jeśli twoja ukochana jest przyrzeczona synowi burmistrza to co zrobisz? Narazisz ją na klątwę rodziny? To spacer o tych co walczyli o swoja miłość wbrew wszystkiemu.

ZAPISZ SIĘ NA SPACER
ZAPISZ SIĘ NA SPACER

Dolne Miasto.

Kim byli masoni z Dolnego Miasta? Jak wyglądała procedura przejścia? Gdzie mieściła się pierwsza siedziba loży Eugenia pod ukoronowanym Lwem? Jak pięknie wygląda dziś Dwór Upachagenów?

ZAPISZ SIĘ NA SPACER

Galeria z naszych spacerów po Gdańsku.

Galeria Forum

Tu zaczynamy spacery rowerowe i Biskupią Górkę.

Wieża na Biskupiej Górce.

Kim był najsłynniejszy gdański kaper?

Kamienna śluza.

Dokąd sięgała woda w czasie największej powodzi w 1829r.

Dom Wałmistrza.

Dokąd prowadzą te schody?

Masoni.

Jakie tajemnice kryją się w tych znakach?

Plan jednego ze spacerów na mapie

Galeria Forum. Tu zaczynamy i tu kończymy spacery rowerowe i Biskupią Górkę..

Kamienna śluza. Dokąd sięgała woda w czasie największej powodzi w 1829r.

Wieża na Biskupiej Górce. Kim był najsłynniejszy gdański kaper?

Dom Wałmistrza. Dokąd prowadzą te schody?

Masoni. Jakie tajemnice kryją się w tych znakach?

Ostatnie historie

Jak korzystać ze spacerów za darmo?

Jak korzystać ze spacerów za darmo?

Historia by Krzysztof Kowalczyk

Każdy spacer za darmo? Czy to możliwe? Możliwe! Pomyślałem, że warto docenić tych którzy przyprowadzają swoich znajomych na spacery. Każdy kto przyprowadzi dwie nowe osoby na spacer, które jeszcze nie były na moim spacerze i których nie mam w bazie mailowej a które zapiszą się i opłacą spacer. Otrzyma w prezencie ode mnie spacer gratis. [...]

Karnet Tajemnice Gdańska.

Karnet Tajemnice Gdańska.

Historia by Krzysztof Kowalczyk

Jeden karnet - dwa duże prezenty (w tym kilka malutkich). Czy warto kupić karnet? Może jako prezent? Dla kogoś albo dla Ciebie. Jeśli zdecydujesz się na karnet dostaniesz prezent ode mnie. Pierwszy prezent ode mnie dla Ciebie. Przeżyjmy razem przygodę. W połowie września odbędzie się specjalny spacer, który będzie prezentem. Mam kilka miejsc, których nie [...]

Ciężki los terminatora.

Ciężki los terminatora.

Historia by Krzysztof Kowalczyk

Droga do bycia mistrzem cechowym w średniowieczu była długa, trudna i kosztowna. Dlatego nie każdemu kto ją zaczynał udało się przejść do końca. Cechy dbały o to by liczba mistrzów nie była za duża, żeby nie doprowadzać do zbyt dużej konkurencji między nimi. Początki Drogę do mistrzostwa kandydaci zaczynali od bycia uczniem czyli terminatorem. Do [...]
Return to top of page